MORAVŠTÍ BRATŘI

Pavel Fajt & Lubomír Holzer - Moravské balady a šamanské písně

Společný hudební projekt moravských hudebníků. Původní syrová a lyrickomystická atmosféra starých příběhů a mýtů ožívá syrovou interpretací obou protagonistů. Nástrojové a vokální vybavení hudebníků se vzájemně doplňuje. Vzniká hřmotná, dunivá a radostná interpretace.

 

Pavel Fajt – melodické bicí, zvukový rám, elektronika, djembé, cajon,
percusse, šamanský buben, zpěv

více info (Pavel Fajt)
Hudebník, skladatel, hudební producent, muzikoterapeut, pedagog. Zabývá se především rytmem jako archetypem  hudebníhov yjádření. Stejně jako je řeč nositelem informace, tak rytmus řeči vypovídá o aspektech jejího vzniku a rytmus tedy je jen parafrázovaná řeč. Zbavená sice verbálních informací, avšak o to bohatší o abstrakci a čistotu.

Lubomír Holzer – zpěv, cistra, salašnická fujarka, šamanský buben, djembé, perkuse www.muzikoterapie.net

více info (Lubomír Holzer)

Vedle hry na dechové nástroje, cistru, bicí nástroje, tibetské mísy a zpěvu se zabývá Holistickou muzikoterapií, kterou založil a jeho přednášky jsou brány jako základ moderního přístupu k muzikoterapii, kdy využívání oněch prapůvodních etnických schemat tvoří nosnou část hudby používané pro muzikoterapeutické účinky. Má za sebou profesionální hudební karieru  v jazzových seskupeních kolem Bigbandu Milana Svobody a Shamanic orchestra – etno a world music, Kvinterna – hudba gotiky a renesance,
Znamení dechu – intuitivní jazz, Originální pražský synkopický orchestr, Hott and sweet orchestra, Jagabab, Holzerband, Koryto, NSVI – nezávislé sdružení volné improvizace. Bohatá koncertní činnost po celé Evropě, pravidelná práce v nahrávacích, televizních a rozhlasových studiích. Rozsáhlá diskografie z různých žánrů – jazz, populární hudba, stará hudba, scénická hudba. Experimentální projekty, worldmusic, šamanská a muzikoterapeutická hudba, atd. Hudba a texty k písním pro uvedené kapely a Leonu Machálkovou. Výkonný producent desky L. Machálkové – Leona (Forte-1996). Dlouholetá manažerská a umělecká spolupráce s Leonou Machálkovou.
Jako člen Shamanic bandu, Kontrabandu a Originálního pražského synkopického orchestru – OPSO vystoupil několikrát na festivalu Pražské jaro. Jako člen Kvinterny vystoupil na festivalu Smetanova Litomyšl.

Scroll to top