Pavel Fajt Drumming Alley

Koncert pro bicí soupravu, „zvukový kruh“, elektroniku, loopy a hlas

ctp a v e l  f a j t

Drumming Alley je sólový koncertní projekt, který reflektuje hudební styly a přetváří je do řeči bubnů, zvuků, elektronických pasáží a polyrytmických ploch. Koncerty jsou do značné míry ovlivněny samotným místem konání, akustikou – charakterem místnosti a muzikoterapeutickou praxí.

Hudební performance s s odkazem na východní filosofii a vycházející z naší hudební tradice.

 

Kombinace vážné hudby, etnických rytmů, elektroniky a muzikoterapie. Polyrytmické kompozice s velkým důrazem na zvuk a energii.“

Drumming Alley je koncertní program, kterému nejvíc sluší velké znělé prostory jako jsou galeriekostely, synagogy, hrady, divadla a podobně. Tam zvuk bubnů nacházi nový obsah, rozeznívá okolí novými harmoniemi a posluchač se ocitá pro něj v neznámém světě.

Na festivalových pódiích a s dobrým ozvučením nahrazují bicí nástroje a elektronika kapelový zvuk.

Koncert kdekoliv od festivalového pódia, kostela, synagogy, galerie, až po venkovní prostory, hrady, zámky, tovární haly.

Nabízím i vlastní ozvučení, potom je třeba ke koncertu jen rovná plocha 3 x 3 m a 3 x 220V.

Spolupráce:
Iva Bittova, Fred Frith, Vladimír Václavek, Chris Cutler, Václav Cílek, Emil Vilkický, David Prachař, Jim Meneses, Emy Denio, Marian Varga, Anna Homler, Stepanida Borisova, Alan Vitouš, Marcus Therofal, Geert Waegeman, Roman Holý, David Koller, Míra Wanek, Václav Koubek, Milan Cais, Filip Topol, Yumiko a další.

Kapely:
Bittová & Fajt, Dunaj, Fajt & Meneses, Pluto, Ladakh, Stepanida Borisova, Autopilote, Míra Wanek & Pavel Fajt – Máj, Slet Bubeníků, Mantrodrom, Mia Zabelka Trio, Oona Kastner- Gurdjieff Project, www – Atomova včela (koncertní provedení)

Scroll to top