DRUMTREK VISUAL

Šamanské rytmy – Hravé obrazy – Elektro groovy – Zvukové plochy – Vizuální obrazce

PAVEL FAJT /  ANTONÍN FAJT / VÍT KRAUS

 

Koncertní program DrumTrek III je dlouhodobým bubenickým projektem Pavla Fajta. Propojuje zdánlivě nesourodé žánry a zvuky, nechává se unášet na vlně rytmu a energie. Koncerty čerpají inspiraci i z místa konání, pracují s akustikou a geniem loci. Vzájemným propojením archetypálních rytmů, elektronických groovů a muzikoterapie vedou publikum po cestě ke kořenům hudby.
V projektu DrumTrek Visual obohacuje bicí Pavla Fajta a klávesové nástroje Antonína Fajta video projekce Víta Krause. Rytmus a obraz společně pulsují ve vizuálních loopech a noří se do bubenických kompozic.

…“Drum trek“ se ocitá kdesi na hranici klasické a taneční hudby.Koncerty Pavla Fajta bývají zpravidla zážitkem neopakovatelným a nenahraditelným… Pavel Fajt se od mnohých kolegů „z branže“ liší hlavně tím, že nepřehrává nacvičené, ale že skutečně hraje. Hraje, tvoří, mění, boří, konstruuje v dané chvíli a pro ten který okamžik. Existují sice struktury, ze kterých vychází a kterých se drží, „leitmotivy“ jednotlivých skladeb pozornější posluchač rozezná, nicméně to hlavní jde mimo ně. Ať tento princip hraní je ideálem sólových hudebníků, nebo jejich postrachem, Pavel Fajt je člověk, kterému sedí maximálně a úměrně jeho virtuozitě je pro něj přirozený.

(Hynek Just, hudební publicista a kritik)

Scroll to top