youtubewww
Slet Bubeníků

Slet Bubeníků / Gathering Of Drummres G.O.D.

Na pódiu každý rok rozezní až dvě tuny nástrojů – bicích souprav, činelů, mnoha etnických bubnů a elektroniky, ale i lidské hlasy, gongy, perkuse, barely. Přibývají  melodické nástroje (kytara, hlas). Tento pestrý globálně – hudební mix  každoročně poutá pozornost odborné i laické veřejnosti a koncerty bývají nezapomenutelným hudebním zážitkem. 

slet_bubeniku

Slet Bubeníků 2014 (záznam koncertu – Fléda, Brno)

 

 


 

Název Slet Bubeníků není náhodný, protože hudebníci se opravdu slétávají z rúzných zákoutí hudebního světa, z různých stylů a z různých domnovských skupin. Ti se vždy napřed  na mnoho dní uzavřou před světem na odlehlém místě v Jizerských horách, kde společně vzývají hledačství a hudební inspiraci.

Každý hudebník vnáší do společné dílny své muzikální zkušenosti, vlastní kulturní tradici, hudební vzdělání –  každý do společné tvoření přichází s vlastními nápady.  Výsledek tohoto globálního tavícího bubenického kotle je vždy fascinující. Dochází k prolnutí všech možných hudebních směrů, etnických vlivů a inspirací.  Každoročně vznikají nové skladby, které jsou pak živě předvedeny na koncertě.

 

Slet Bubeníků  je zaměřen na setkání několika hudebních oblastí. Základ tvoří jako vždy hráči na klasické západní bicí nástroje používané v rockové i ethno hudbě (Koller,  Fajt, Koudelka), ty podpoří latinsko-americká rytmika Miloše Vacíka a africký styl Ephraima Goldina. Arabské bubny a indické hudební nástroje, především tabla, bude obhospodařovat Tomáš Reindl.  Atmosféru, jako host, dotvoří známý kytarista Zdeněk Bína, který po rozpadu skupiny -123minut vystupuje sólově. Další posila týmu jeOndřej Anděra. Bez nadsázky lze říci, že se na jednom podiu potkají styly celého světa. Letošní Slet Bubeníků je něco jako orchestr snů, něco jako ve sportu All Star umělecký tým.  Na jednom pódiu jen pro jednu příležitost se potkají nejlepší čeští umělci, kteří by se jinak stěží potkali.

V historii Sletu Bubeníků se mění koncept každý rok, a tak jsme se dočkali například globálního Sletu (zastoupení všech světadílu) afrického Sletu – i dva ročníky se nesly v duchu japonsko-české hudební spolupráce. Slet hostil i filipínské umělce.

 

Back to Top
Když se nám nedaří nic postavit, pojďme aspoň něco zbouratWWW NEUROBEAT
WWW Neurobeat + Fajt