homefront

ČeštinaEnglishDeutsch
 OFFICIAL PAVEL FAJT WEBSITE  

PAVEL-FAJT-DRUMMER-PRODUCER-COMPOSER

Plakat DrumTrek III 800 Kb (Mobile)Brněnský hudebník Pavel Fajt patří do skupiny alternativních hudebních žánrů, jeho hudba se prakticky neustále pohybuje kdesi na pomezí world music, art-rocku, folk-rocku a experimentální elektrofonické hudby. Vystupuje již z dob svých studií na VUT v Brně, kde působil nejprve krátce v hudebním uskupení Nucleus, poté též ve studentské skupině Ještě jsme se nedohodli. Následovalo příležitostné vystupování s folkovými hudebníky, z nichž nejznámější je písničkář Václav Koubek a nonkonformní folková a word music muzikantka Iva Bittová, se kterou vystupoval nejprve v duu, potom v triu nazvaném Kolektiv. Toto trio pak dalo vzniknout významné hudební formaci Dunaj, které patřilo k nejvýraznějším zjevům brněnské alternativní scény……. Detail

Muzikoterapie

V muzikoterapii se běžně používají bicí nástroje typu afrických djembe, šamanských bubínků, či různých asijských perkusivních bicích a zvukových nástrojů jako tibetské mísy, chřestidla, gongy a podobně. Tyto nástroje jsou koncipovány jako nositelé základní informace o rytmu, kdy celkový tep je tvořen omezeným počtem zvuků které tyto bubny jsou schopny v základním použití vytvořit. Kupříkladu djembe je chápáno v Africe jako sólový nástroj, který je podporován jinými, basovějšími a zvukově odlišnými typy nástrojů, tedy jako součást celku a ne jako jediný nositel informace. V muzikoterapii se diky působivému zvuku a jeho hřejivému, často v našich končinách podladěnému tónu daří djembe nejlépe. Je to především díky jednoduchosti, dostupnosti a nyní i tradici….

Oona Kastner – vocal/piano – Pavel Fajt – drums/electronics

Oona KastnerPavel FajtMusic insipred from ethnic area called Levant – Eastern Mediterranean, geographic and cultural region consisting of the „eastern Mediterranean littoral between Anatolia and Egypt“.

 

We can call or project also „ethno chansoon“

idnes-pavelfajt-pavoon-levantis

PAVOON // LEVANTIS // Duo Pavla Fajta zdařile pojí poezii se Středomořím

Jde o složeninu křestních jmen dvou protagonistů, kromě Fajta ještě německé pianistky a zpěvačky Oony Kastner. Dvojice průběžně spolupracuje odroku 2006 a nyní vydala album Levantis.

WWW Neurobeat + FAJTNEXT
PROJECTS & ACTIVITIES

Pavel-Fajt-Promo-010Pavel FAJT PERFORMANCENEXT

Drumming Alley

pavel_fajt_skola_hry_na_bici_nastroje_drummschoolPavel Fajt otevírá hudební školu na bicí nástroje pro začátečníky i pokročilé. • Se zaměřením na rytmus, hru na bicí nástroje, práce s pravou a levou hemisférou, a dechová cvičení. • Jejím účelem není mistrovsky zvládnout techniku hry na bicí soupravu, ale celkově pomocí hry na bicí nástroje harmonizovat tělo i ducha. • Škola je otevřena nejen pro pokročilé, ale i pro začátečníky, pro jednotlivce i pro skupiny.

Slet Bubeníků 2014 – Česká Televize – Záznam koncertu

ct_art_slet_bubeniku_2014

Planetary mission of multinational drummer’s sole belief in rhythm – Gathering Of Drummers G.O.D.

NEXTf a j t a f a j t

.

DISCOGRAPHY

youtube VIDEO

Back to Top
Když se nám nedaří nic postavit, pojďme aspoň něco zbouratWWW NEUROBEAT
WWW Neurobeat + Fajt