bandzoneDrumming Alley & Harmony Sky

f a j t a f a j t

Antonín Fajt & Pavel Fajt

Šamanské rytmy – hravé obrazy – elektro groovy – zvukové plochy – vizuální obrazce
Kontrapunkt i souznění

Antonín Fajt …klávesové nástroje, piano
Pavel Fajt …bicí nástroje, elektronika, loopy

 

f a j t a f a j t

„Drumming Alley & Harmony Sky“

Nový projekt – KONCERTY

antonin fajt ….klavesove nastroje, piano, kompozice harmonie

pavel fajt …..bici nastroje, elektronika, loopy, kompozice rytmu

Koncertní turné 10.1. – 26.1. 2013

12.1…..Havlíčkův Brod / Klub Oko + (VJ Vít Kraus)

16.1…..Milevsko / Galerie

17.1…..Hustopeče (DrumTrek solo)

18.1….Litomyšl / Lidový dům

19.1…..Jihlava / Diod + (VJ Vít Kraus)

22.1…..Praha / JazzDock + (VJ Vít Kraus)

23.1….Brno / Mersey + (VJ Vít Kraus)

24.1….Kurim / Escape + (VJ Vít Kraus)

25.1….Ostrava / Parnik + (VJ Jan Friedrich / Livelab)

26.1….Novy Jicin / Galerka + (VJ Jan Friedrich / Livelab)

 

Koncertní program DrumTrek je dlouhodobým bubenickým projektem Pavla Fajta. Propojuje zdánlivě nesourodé žánry a zvuky, nechává se unášet na vlně rytmu a energie. Koncerty čerpají inspiraci i z místa konání, pracují s akustikou a geniem loci. Vzájemným propojením archetypálních rytmů, elektronických groovů a muzikoterapie vedou publikum po cestě ke kořenům hudby.

f a j t a f a j t - Pavel Fajtf a j t a f a j t - Pavel Fajtf a j t a f a j t - Antonínl Fajtf a j t a f a j t - Antonínl Fajt

 

 

 

 

 

f a j t a f a j t  je společný koncertní program Pavla Fajta a Antonína Fajta. Bubnové, elektronické a zvukové plochy tvoří podklad pro harmonickou a melodickou nadstavbu klávesových nástrojů, basových groovu a koncertního piana.

Antonín Fajt…klávesové nástroje, piano

Hudebník, klavírista a percusista známý spoluprácí s Ivou Bittovou. Student skladby a piana na Bard College v USA. Bicí Pavla Fajta doplňuje zvuky kláves a akustického piana. Originálními harmoniemi, sólovou hrou a niterným jazzovým cítěním posunuje bubenické kompozice na úroveň kapelového zvuku s akcentem na detail.

Pavel Fajt…bicí nástroje, elektronika, loopy.

Hudebník. Bubeník. Skladatel. Pedagog. Hudební producent. Stálý host prestižních světových festivalů a scén v Evropě i zámoří /Victoriaville Kanada, Mimi Marseille (F), Alternativa Praha (CZ), Knitting Factory New York (USA), Music Unlimited Wels (A), Ring Ring Beograd (YU), Banlieue Bleue (F)/ Spoluhráč renomovaných světových hudebníků. / Fred Frith (GB) při premiéře filmu Step, Across the Border, Tom Cora (USA), Josef Boys, Markus Therofal (D), Jim Meneses (USA), Die Fogel Europas (CZ/A), Geert Waegeman(B), Anna Homler (USA), Stepanida Borisova (Jakutsk)/ Tvůrce divadelní hudby. / Hudebně divadelní úprava Hamleta Neúplný Sen a Nod Quijote v hlavní roli s Davidem Prachařem. Nominace na cenu Alfreda Radoka 2010 za hudbu. Macbeth – Wilma Theater Philadelphie 2010, USA/ Spoluzakladatel legendárních skupin Dunaj a Pluto. Leader mezinárodního projektu Slet Bubeníků. Člen skupiny Autopilote / Vladimír Smeykal, Yumiko, Roman Holý, Vladimír Václavek/ Tvůrce filmové hudby / Dušan Tránčik-Mikola a Mikolko, Dušan Hanák-Papírové hlavy, znělky festivalu United Islands Praha, MOFFOM, atd./ Vedoucí Kabinetu audio na VUT-Fakulta výtvarných umění, Spolupracovník spisovatele Václava Cílka /CD Respekt …Souhvězdí Santini (2009), CD Anarcheus ke knize Archeus/ Aktivní hráč na bicí nástroje mezinárodní jazzové formace Mia Zabelka Trio a jiných bubenických projektů.

Člen dua Bittová/Fajt

/Desítky koncertů v tehdejším Československu, Evropě i zámoří. Vrcholná deska Bittová & Fajt v anketě časopisu Rock&Pop hodnocena čtenáři i publicisty jako jedno z nejlepších LP desetiletí. Další nahrávky Ivy Bittové Fajt hudebně produkoval

Aktuální CD

CD Autopilote – IDO (EMI 2008)
CD Pavel Fajt – DrumTrek, Indies,
CD Pavel fajt & Václav Cílek – Souhvězdí Santini (Respekt 2009)
CD Pavel Fajt – Anarcheus v knize Vaclava Cílka – Archeus (Dokořán 2010)
DVD Slet Bubeníků 2008
DVD Slet Bubeniku 2010CD Mia Zabelka Trio – Wired tales & Elegant motions (Monotype records 2012 – Zabelka /
Fajt / Frisch)

 

JazzDock foto 2012

 

fajtafajt Ostrava 2013

 

Back to Top
Když se nám nedaří nic postavit, pojďme aspoň něco zbouratWWW NEUROBEAT
WWW Neurobeat + Fajt